1. Ana Sayfa
  2. Rüyalar
  3. Rüyada Balık Görmek
Trendlerdeki Yazı

Rüyada Balık Görmek

Rüyada balık görmenin tabiri, balığın nasıl ne şekilde görüldüğüne göre değişmektedir. Genel anlamda balık görmek iyiye yorulsa da tuzlu balık görmek, küçük balık görmek ya da kızartılmış balık görmek gibi her bir rüyanın anlamları birbirinden farklı olup değişmektedir.

ruyada-balik-gormek

Rüyada balık görmek hayırlı mal, mutluluk, hamile kalınacağına tabir edilirken küçük balık topluluklarını görmek kedere, üzüntüye, dara düşmeye işaret eder. Rüyada balığı canlı canlı yemekte hazine bulacağına ya da birilerinden kendisine miras kalacağına delalet eder. Bazen de balık görmek bakan olunacağına, evden ya da yakınlarından birinin asker olacağına ya da yeni bir hizmetçi alınacağına da işaret etmektedir. Rüyamızda balık görmenin gelebileceği anlamları daha detaylı anlatalım.

Rüyada Pişmiş Balık Görmek

Rüyada balık pişirmek kişinin yaşadığı darlık, sıkıntı ve zorlukların sonlanacağına ya da bu sıkıntılardan kurtaracak yüksek meblağlarda para kazanacağına, yeni bir işe girip işinde ilerleyeceğine, çok iyi yerlere geleceğine, büyük bir rahatlığa ve zenginliğe kavuşacağına işaret etmektedir. Eğer rüyada kendisine gökyüzünden balıklar düştüğünü görür ise gönülden ettiği duasının kabul olacağına, şanının yüceleceğine, herkes tarafından saygı göreceğine, düşmanlarına karşı da galip geleceğine delalet etmektedir. Rüyada balığın başkası tarafından kızartıldığını ya da hazır kızarmış balık gördüyseniz bu balığı kızartan kişinin dileklerinin gerçekleşeceğini veya rüya sahibinin bir seyahate çıkacağına işaret etmektedir. Balığın pişirilmeden ya da temizlenmeden yemesi rüyayı görenin ya da yiyenin dara düşeceğine, zorluklarla karşılaşacağını, kötü hastalıklara tutulacağına, kazancının helal olmayacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Balık Satmak

Rüyada balık satmayı çoğu âlimler hayırlı rızık, gelecek menfaatlere, güzelliklere, berekete, bolluğa ve hayırlara yorumlanmaktadır. Rüyayı gören için ve birlikte yaşadığı insanlar için huzur anlamına gelmektedir. Bazı rüya tabircileri de taze balık satmanın saklanan sırların, hilelerin ve ya atılmış olan tüm iftiraların ortaya çıkmasına, gömülü olan paraların bulunmasına da yorumlanmaktadır. Rüyada balıkçıdan ya da başka bir yerden balık satın aldığını gören kimse eğer evli değil ise evlenip yuva kuracağına işaret etmektedir. Rüyayı gören evliyse de kazançlarının artacağına ve evinin bereketinin artacağına, bolluk yaşayacaklarına işaret etmektedir. Eğer dere gibi akar bir sudan balığı yakaladığını gören kimse zorla başkalarının malını elinden alacağına ve zulmedeceğine işaret etmektedir.

Rüyada Kıyıya Vurmuş Balık Görmek

Rüyada kıyılara vurmuş balık görmek kişinin yaptığı işi değiştirip başka bir işe göstereceğine tabir edilir. Kıyılara vurmuş farklı balık türleri başka mesleklerdeki insanları işaret etmektedir.

Rüyada Temizlenmiş Balık Fileto Görmek

Rüyada balık fileto görmek, bunun yenmesi, satın alması, satışının yapılması her anlamda hayırla yorumlanmaktadır. Özellikle mal ve varlığa, yüksek bir makama ya da güzel bir kadına delalet eder.

Rüyada Görülen Balıkların Sayısı

Rüya sahibi balıkların sayısını ve miktarını biliyorsa görülen her balık kadın olarak tabir edilir. Görülen balık sayısı kadar kadınla görüşüleceğini, içlerinden biri ile evleneceği düşünülür. Eğer miktar bilinmiyorsa bu mala işaret eder. Miktarı bilinmeyen balık, kişinin hiç bilmediği yerden mal ve mülke kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Balık Kokması

Rüyasında balıkların koktuğunu gören kimse sorumlu olduğu, koruduğu ya da sahip çıktığı birini kaybedeceği, sıkıntı yaşayacağı olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Yumuşak Balıkların Görülmesi

Rüyada yumuşak deriye sahip görülen balıklar hilebaz, düzenbaz, adi ve kumarbaz insanlara işaret etmektedir. Rüya sahibinin böyle birinden yardım alacağı anlamına gelir.

Rüyada Balık Lokantası

Rüyada balık lokantası görmek rüya sahibinin yaşadığı tüm zorlukları unutacağı, hem zihinsel hem de bedensel rahatlayacağı olarak tabir edilir.

Yorum Yap

Yorum Yap