1. Ana Sayfa
  2. Rüyalar
  3. Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada Gelinlik Görmek

Rüyada kişinin gelinlik giydiğinin görülmesi ya da sadece gelinliğin görülmesi farklı şekillerde tabir edilmektedir. Gelinliğin rengi, temizliği, boyu, giyen kişiye göre rüyanın yapılan tabirleri de değişim göstermektedir.

ruyada-gelinlik-giymek

Rüyada gelinlik görmek çoğu zaman hayırlara yorumlanmaktadır. Fakat bazı âlimler gelinlik rüyalarını farklı yorumlamıştır. Rüyada gelinlik giymek bekâr olan kişinin temiz, mutlu ve hayalindeki evliliğe kavuşacağına işaret etmektedir. Ve rüyayı gören kişi tez zamanda evlenir. Rüyada giydiği gelinliğin kirli olduğunu ve beğenmediğini gören kişi evleneceği kişi ile sorun yaşayacağı ve evliliğinin akıbetinin belirsiz olduğuna yorumlanmaktadır. Giyilen gelinliğin rengi eğer siyah ise rüyayı gören kişinin evliliğinde sıkıntılar yaşayacağına, mutsuz olacağına ve hayal kırıklıkları yaşayacağına işaret edilmektedir. Genç kızların rüyada gelinlik giymesi çoğunlukla müjdeli haberleri alacağına, mutlu olacaklarına, beklediklerine kavuşacaklarına, onları bekleyen iyi günlerin olduğu anlamına gelmektedir. Gelinlik giymek mutluluk, huzur ve neşe demektir.

Rüyada Beyaz Gelinlik Giymek

Rüyasında beyaz gelinlik giydiğini gören kişi eğer çocuğu yok ise hayırlı evlat sahibi olacağına, üzüntülerin yerini neşe ve sevinç alacağına, kederlerinin, sıkıntılarının çözüleceğine, hasta ise hastalıklarından kurtulacağına, işinde çok başarılı olacağına, iyi mertebelere geleceğine işaret etmektedir. Beyaz gelinlik gücünün ve kudretinin artacağına, başkaları tarafından gıpta edilen bir kişi olacağına yorumlanmaktadır. Rüyasında beyaz gelinlik gören bekâr bir kişi ise istediği şekilde evliliği olacağı ve mutluluk ve huzurla dolu bir yuvası olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kırmızı Gelinlik Giymek

Kırmızı renk gelinliği de âlimler beyaz gelinlik gibi hayra yorumlamışlardır. Kırmızı gelinlik huzur, mutluluk, sevinç, neşe, zenginlik, darlıktan kurtulmaya işaret etmektedir. Kırmızı gelinlik giymek kadınlar için gelecek olan mal, hayırlı iş, kısmet, evlilik demektir. Kırmızı gelinliğin güzelliği, temizliği ne kadar fazlaysa rüyayı görenin o derece sevinçli olacağına, hayatına mutluluk geleceği anlamına gelmektedir. Kırmızı evlilik erkekler için ise kötüye yorulur. Rüyayı gören erkeğin sıkıntıya düşeceğine, mutsuz olacağına tabir edilir.

Rüyada Evli Birinin Gelinlik Giymesi

Rüyada evli birinin gelinlik giydiğini görmesi, evliliğinin iyiye gideceğine, eşi arasının düzeleceğine, güzel haberler alacağına, çok mutlu olacağına delalet etmektedir. Eğer bu kişi evlat istiyorsa bir çocuğunun olacağına, doğacak çocuğunda hayırlı evlat olup anne ve babasına sahip çıkacağına, yardımlar edeceğine, ahlaklı, saygılı, yardımsever ve cömert biri olarak yetişeceğine delalet etmektedir. Bazı âlimler bu rüyayı gören kişinin işinde de çok başarılara ulaşacağına, terfi alıp yönetici pozisyonunda olacağına yorumlarken bazı âlimlerde tam tersine tabir etmektedir. Rüyada evli birinin gelinlik giymesi kişinin evliliğinin bozulacağına, sıkıntılar yaşayacağına, iş hayatında zorluklar yaşayıp, işini kaybedebileceğine, problemler ile karşı karşıya kalacağına da yorumlanmaktadır. Bazen de biraz hastalanıp ya da sıkıntı yaşayıp daha sonra bu hastalığını veya sıkıntısını atlatacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Yaşlı Kadının Gelinlik Giymesi

Rüyada yaşlı bir kadının gelinlik giydiği görülürse gerçek hayatında sayılan ve sevilen biri olmasına rağmen sıkıntıya, dara düşeceğine işaret etmektedir. Bazı tabircilere göre ise rüya sahibinin öleceğine, hastalanmasına, diğer taraf için iyi ameller biriktirmesine yorumlanmaktadır. Bazen de hasta olan kişinin hastalığından kurtulmasına, borcu olan kişinin de borcunu ödeyebilmesine ya da sıkıntılarını çözüp rahata ermesine de yorumlanmıştır.

Rüyada Yırtık Gelinlik Giydiğini Görmek

Rüyada giydiği gelinliğin yırtık olduğunu gören kimse istediklerinin hepsine ulaşamaz. İş hayatında da istediği yere gelemez. Bazen bu rüya meşakkate, üzüntülü olmaya ya da kötü bir haber almaya da işaret etmektedir. Yırtık gelinliği giyip çıkaran kişi ise darlıktan ferahlığa ulaşacağına işaret etmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap