1. Ana Sayfa
  2. Rüyalar
  3. Rüyada Para Görmek

Rüyada Para Görmek

Rüyada para görmek, görülen paranın cinsine, miktarına ya da durumuna göre çok farklı anlamlara göre yorumlanmaktadır. Genel anlamda para kötüye yorumlanmaktadır. Paranın döviz olup olmaması ve madeni oluşu da rüya tabirini değiştirmektedir.

ruyada-para-gormek

Rüyada para görmek Âlimler kişinin rüyasında para görmesini hayra yorumlamamışlardır. Para gören kişinin, üzüntü ve kedere düşeceğine, kendisine gelecek olan yoksulluğa, darlığa ve sıkıntıya düşmeye, borçlanmaya, duyulacak kötü söze, atılacak iftiralara, yüke ve yakalanacak ağır bir hastalığa işaret etmektedir. Evde bakır madeni para biriktiren kişinin yaşadığı sıkıntıların artacağına, kötü şeyler yaşayacağına ve rahatının bozulacağına işaret etmektedir. Evdeki madeni paraları rüya sahibinin atması da bunun tam tersi olarak yaşadığı zorluklardan sonra rahata ereceğine, yakalandığı hastalıklardan kurtulacağına, hapiste ise beraat edeceğine, borçlarının hemen ödeneceğine, zenginliğe, ailesine ve yaşadığı yere mutluluk ve huzur geleceğine tabir edilir. Paraların saklanması genel olarak iyiye, harcanması ya da ele alınması kötüye yorumlanmaktadır.

Rüyada Bozuk Para Görmek

Rüyada bozuk para gören kişinin maddi olarak yaşadığı sıkıntıların giderileceğine, gelecek olan zenginliğe, imkânlarının artmasına, refah seviyesinin yükselmesine delalet eder. Eğer rüya sahibinin elinde altın para varsa bunu bozdurması kötüye yorumlanır. Altın karşılığında gümüş ya da bakır para alması kişinin elindekileri kaybedeceği, eğer bir davası varsa davayı kaybedeceğine sıkıntı yaşayacağına, maddi zorluklarla karşılaşacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Para Almak

Kişinin rüyasında para alması, geçmişte yaşadığı bazı şeylerden dolayı kendisinin değerinin bilineceğine, yaptığı işlere ödül verileceğine, beklediği şeylerin gerçekleşeceğine işaret etmektedir. Rüyada alınan paranın gümüş olması mutluluk, bereket ve beklediği iyi haberlerin alınacağına yorumlanır. Rüyada görülen para bakır ise bunu d görmek de şansının artacağına, iyi bir işe gireceğine ve rızkının bollaşacağını gösterir. Rüyada altın para görmek ise etrafında haset ve düşmanlarının artacağına, canını sıkacak şeyler duyacağına işaret eder. Rüyada para vermek ise ya da toplu para görmek, rüya sahibinin büyük bir zenginlik yaşayıp, mutlu olacağına işaret etmektedir.

Rüyada Bankaya Para Yatırmak

Rüyada bankaya para yatırmak yapılan tüm işlerde başarıya ulaşılmasına, yaşanılacak mutluk, huzur ve refaha, berekete tabir edilir. Rüyada yüklü miktarda para görmek de zenginliğe, bolluğa, malın artmasına yorumlanır. Peşin para ile kendisine arsa, ev ya da araba aldığını gören kişinin rızkının artacağına, işinde yükseleceği anlamına gelir.

Rüyada Bankadan Para Çekmek

Rüyada bankadan para çekmek rüya sahibinin çekeceği sıkıntılara, işlerinin bozulmasına, dara düşmesine, başarısızlıklar yaşayacağına işarettir. Rüyada bozuk para görmek ise ilim tahsil etmeye, evlat sahibi olmaya, yardım alacağına, rahatlayacağına ve sıkıntısından kurtulacağına temsil eder. Para çantası görmek ise rüya sahibinin şiddetli bir sıkıntıya düşeceğine, yalnız kalacağına, mutsuzluğa ve darlık yaşayacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Gümüş Para Görmek

Rüya sahibinin gümüş para görmesi kalbinin saflığına, dininin temizliğine, yumuşak huylu bir kimse olmasına, başkaları tarafından sevilip sayılmasına, halinin iyileşmesi anlamına gelir. Bir kimse rüyada gümüş parasının altına döndüğüne görmesi elindeki malın kaybolup gitmesine, kazancını kaybetmesine, zarar etmesine yorumlanmıştır. Rüyada elindeki paraların pula dönüştüğünü gören kimse ise işini tamamen kaybedeceğine, mal ve varlığının yok olacağına, fakirlik yaşayacağına tabir edilir. Bazı âlimler de gümüş para gören kimsenin hapse girmesine, dayak yemesine işaret ettiğini söylerken bazı grup âlimlerde gümüş paranın korkularından emin olup, darlığa düşmeyeceğine, zengin bir hayat süreceğine yorumlamıştır. Temiz gümüş parayı kimi zamanda iyi bir dosta, arkadaşa, evlada ya da hanıma, bol rızık, geçim derdinin olmayacağına tabir edilir.

Yorum Yap

Yorum Yap