1. Ana Sayfa
  2. Rüyalar
  3. Rüyada Uçmak

Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak genellikle olumludur. Çoğu insan uçma hissini hoş algılar. Genellikle bir duygu sevinç ve özgürlük olarak tanımlanır. Hayatınızdaki yeni zirvelere yükseleceğiniz tahmin edilebilir. Bazen rüyada uçmanın anlamı korkuyu temsil edebilir.

616x321-ruyada-ucmak-ne-anlama-gelir-1539774316866

Rüyada uçmak özellikle de yükseklik korkusu olanlar için bu korku ifadesi daha olası bir yorumdur. Rüyada bir yükseklikten düşerseniz, gelecekle veya sahip olduklarınızla ilgili büyük endişe duyuyor olabilir. Şüphesiz, düşme korkusunu sembolize eder, ancak doğada tüm hayallerin gerçek olmayacağını da bilmek gerekir. Uçmak hakkındaki rüya tabirleri özgürlüğü sembolize edebilir. Kelimenin tam anlamıyla bir kuş gibi uçmakta olduğunuz için işte bu özgür olduğunuz anlamına gelebilir. Eğer gökyüzünde uçtuğunuzu hayal ediyorsanız, manevi yaşamınızın genişlemesini veya yükselmesini temsil ediyor olabilir.

Rüyada Uçmak, Risk Almak Mı Demektir?

Günlük yaşamda alınan ya da alınmak isteyen riskler rüyalara uçmak olarak yansıyabilir. Antik Yunanlılardan gelen bir şehir efsanesi bizi çok uçmama konusunda uyarır. Rüya görürken vücudunuzu terk ettiğinizi ve odanın etrafında uçtuğunu görürseniz, bu bazen bir sağlık problemi yaşadığınız anlamına gelebilir. Uyuşturucu madde alan birçok insan uçtuğunu veya vücutlarını terk ettiklerini rüyalarında görürler. Eski zamanlardan günümüze kadar rüyada uçmayı görmek kişinin ruhunun astral seyahatlere açık olduğunu ifade eder. Yerli Amerikalılar, Babilliler, Hindular, Tibetli Budistler ve daha pek çok kültür, fiziksel bedenimizin bir aynası olan bu hafif bedenin, uyku sırasında bizi terk ettiğini düşünür. Bazı insanlar ayrıca, yanlarında olmayan ama sevilen birini ziyaret etmek için uçtuklarını rüyalarında görebilir.

Neden Uçtuğumuzu Hayal Ediyoruz?

Gerçek işitsel uyaranların rüya içeriğini etkilemesi yaygındır. Görsel, dokunsal, koku alma veya tatlandırıcı uyarıcıların rüyalarınızın üzerinde bir etkisinin olması mümkündür. Bunun nedeni ilginç bir bilinçaltına sahip olmamızdır. Ancak daha sık sorulan soru rüyada uçmanın anlamı ve tabiridir.  İnsanlar yorumlamak için rüyalarına baktıklarında bazen bir rüyanın ne anlama geldiğini ve ne yapılması gerektiği arasında bir ayrım yapmakta hata yaparlar. Araştırmalar, rüyanın temel sebeplerinden birinin, hafıza kontrol merkezimizin uzun vadeli hafızaya kodlanmasını sağlamak için önceki günden itibaren bilgileri prova etmesi gerektiğini ileri sürüyor.

Rüyada Uçmak Ve Semboller

Semboller rüyalarda ortaya çıkabilir. Ancak bunlar genellikle gizemli değildir. Rüyada uçmak başka bir yere taşınmak istemenizi ya da kaybetme konusunda gizli bir korkuyu sembolize edebilir. Aynı şekilde, uçtuğunuzu hayal etmek (genellikle) orgazmı sembolize edebilir. Uçtuğunuz zaman, mutlu hissediyorsunuz. Bu nedenle, muhtemelen yaşamınızdaki bir rahatlama veya heyecanı sembolize eder. Sembollere göre rüyada uçmayı görmek birçok farklı anlama işaret eder.

  • Uçmayı hayal eden dindar bir kişi: Öğrenme isteği demektir.
  • Düşmüş bir insan uçmayı hayal ediyorsa: Kötü niyetli ve kötülük arıyor demektir.
  • Biriyle yarışmak, uçmak ve yarışı kazanmak: Bu kişiyi yenmek ve bir tür terfi elde etmek demektir.
  • Yatay ve sabit bir şekilde uçmak: Yaşamınızdaki olaylar zahmetsizce düzeltilecek demektir.
  • Gökyüzünde sağa veya sola uçmak: Sıra dışı bir varış noktasına seyahat edecek veya onurlandırılacak demektir.

Seyahat Etme Zamanı Mı Geldi Dersiniz?

Bir rüyada uçmak, seyahat etmek demektir. Birinin sırt üstü yattığını görürse, o zaman rahatlık demektir. Rüyada bir çatıdan diğerine uçmak, ahlaki standartların düşeceği anlamına gelir. Bir rüyada, çatı aynı zamanda bir kadını veya karısını temsil eder. Bu anlamda, iki çatı arasında uçmak, eşinin aldatıyor olması anlamına gelebilir. Bir kadın kendisini evinden, rüyasında tanıdığı bir adamın evine uçarken görürse, onunla evleneceği anlamına gelir. Eğer bir mahkum bir rüyada uçarken kendini görürse, hapisten çıkacak demektir. Rüyada kanatlarla uçmak aynı zamanda seyahat demektir, kanatsız uçmak da kişinin statüsünde veya koşullarında değişiklik anlamına gelir.

Genel anlamda rüyalarımız biraz da bilinçaltımızın bize verdiği sinyaller demektir. Rüyalarımızın çoğunda yakın zamanda karşılaştığımız ya da düşündüğümüz insanlar vardır. Zihninizi meşgul eden kişilerden biraz uzaklaşmanız gerektiğini ifade eden bu rüyaları düşünebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap